OBCHODNÍ AKADEMIE
A VOŠ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Tři cenné kovy z mistrovství světa ve zpracování textů

V Berlíně se ve dnech 22. – 28. července 2017 konal 51. kongres Intersteno, jehož součástí bylo Mistrovství světa v záznamu a zpracování textů. Žáci Obchodní akademie a VOŠ soutěžili v šesti disciplínách z osmi možných, konkrétně to byla korespondence a protokolování, 30minutový opis textu, korektura textu, záznam mluveného slova, audio transcription a vícejazyčný diktát.


Celkem bylo na kongresu registrováno 488 osob z 25 zemí, největší konkurence byla v disciplíně opis textu na 30 minut, kde soutěžilo 210 závodníků. Vynikající 5. místo v kategorii Juniorů si dovezl Michal Rak s výkonem 533 čistých úhozů za minutu. Stejné místo obsadil Michal i v korektuře textu. V disciplíně vícejazyčný diktát se umístila Zuzana Reichlová na krásném 6. místě a milým překvapením bylo v této disciplíně 2. místo a tedy stříbrná medaile u Lenky Vašenkové.


Zkušená závodnice, která se umístila na stupních vítězů před dvěma lety v Budapešti, Karin Imbergerová si z Berlína odvezla celkem dvě medaile. Stříbrnou za soutěž korespondence a protokolování a bronzovou za audio transcription, tedy převod textu ze záznamu, který si pouští do sluchátek.


Všichni čtyři naši závodníci odvedli velký kus práce, poctivě se připravovali a trénovali. Odměnou jim tedy bylo velmi dobré umístění a zážitky z mistrovství světa, které budou mít na celý život.


Mgr. Robert Sigmund


 


Fotografie z Berlína.

<< návrat na předchozí stránku
Vytvořil David Křenek Mapa webu | Administrátor