OBCHODNÍ AKADEMIE
A VOŠ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Studenti vyšší odborné školy na zahraniční praxi.

Vyšší odborná škola vysílá v rámci programu Erasmus+ studenty na studijní a pracovní stáže. S současné době máme v zahraničí 7 studentů, z toho dva jsou na své absolventské stáži.


Studentky Soňa Šantrůčková, Lenka Karásková a Zuzana Hrušková jsou na dvouměsíční pracovní stáži na Kypru. Pracují v agentuře Shipcon Limassol Ltd. Kromě pracovních povinností v agentuře, jako je tvorba videí a práce s databázemi, absolvují i další vzdělávací kurzy zaměřené na podnikání nebo jazykové kurzy angličtiny.


 Tomáš Fac a Pavlína Černochová využili možnosti programu Erasmus+ už podruhé a po loňské stáži v Bologni v Itálii si vybrali absolventskou stáž na Slovensku. Pracují v Martině ve firmě METRO o.z., která spravuje nejrozšířenější a nejoblíbenější webovou stránku v regionu „Turiec Online“.


Kateřina Chromčáková pracuje v nejmodernější firmě v Martině Neografia a.s., která je dodavatelem komplexních polygrafických řešení v oblasti výroby knih, časopisů, papírových obalů a reklamních materiálů s nejvyšším evropským standardem kvality.


Lenka Vančurová pracuje ve firmě Vývoj Martin a.s., kde si rozšiřuje a uplatňuje nabyté vědomosti z oblasti obchodní korespondence a anglického jazyka.


Pracovní stáže jsou studentům  zcela hrazeny z grantu programu Erasmus+. Přejeme studentům, aby získané dovednosti a vědomosti po ukončení studia dobře uplatnili na evropském trhu práce.
<< návrat na předchozí stránku
Vytvořil David Křenek Mapa webu | Administrátor