OBCHODNÍ AKADEMIE
A VOŠ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Archív aktualit

20 BŘEZ

Kurz vedení účetnictví pro začátečníky - ZRUŠENO

Předpokládaný termín zahájení kurzu: 19. dubna 2018 - zrušeno
Hodinová dotace: 
40 hodin (Vyučování bude probíhat vždy v úterý a ve čtvrtek od 15:15 hodin do 18:30 hodin)
Lektor:
Ing. Alena Machalová
Cena kurzu: 
Kč 3 500,-- včetně DPH (platba při 1. hodině v hotovosti)


Přihlášky: na tel. čísle 571 755 507  (Bc. Martina Kocmánková)e-mail: martina.kocmankova@oavm.cz

více...
20 BŘEZ

Matematický klokan 2018

Soutěže se zúčastnilo 19 studentů v kategorii Student a 23 studentů v kategorii Junior.


Výsledky: zde

více...
18 BŘEZ

Státní zkoušky z psaní na klávesnici

Dne 31. ledna 2018 proběhly na naší škole státní zkoušky z psaní na klávesnici. Obsahem této SZ je desetiminutový opis textu s minimálním počtem 200 úhozů za minutu a zpracování písemností se zřetelem k normalizované úpravě podle daných dispozic (obchodní písemnost a tabulka). SZ konalo 14 žáků, z toho 3 žáci zkoušku mistrovskou (navíc 2x dvacetiminutový opis) a jedna žákyně zkoušku se zvýšenou rychlostí. Kromě jednoho žáka splnili všichni podmínky státní zkoušky s výborným prospěchem a k tomu jim všem můžeme poblahopřát. Možná z obav z neúspěchu u SZ se nepřihlásilo tolik zájemců jako přecházející rok (45 žáků, uspělo 43), což je škoda, protože pro naše žáky je to nejdostupnější příležitost k získání státní zkoušky, která může být nápomocným faktorem, ovlivňujícím rozhodnutí přijetí do zaměstnání, neboť je součástí životopisu. Všem absolventům státní zkoušky ještě jednou velká gratulace a všem kolegům, kteří žáky na zkoušky připravují, velké poděkování.


 


Za grafickou sekci M. Kratinová

více...
16 BŘEZ

Veletrh FF nanečisto

Ve středu 14. března se naše fiktivní firmy představily v rámci školního „veletrhu“ žákům nižších ročníků. Firma BEADS…, s. r. o. nabízela ozdoby a dekorace z korálků, firma Tea & Cake, s. r. o. sortiment čajů a dortů pro různé příležitosti. Žáci měli možnost si prohlédnout zpracované nabídkové katalogy a „fiktivně“ si z této nabídky cokoli zakoupit, kromě toho se dozvěděli také o tom, jak fiktivní firmy během roku pracují.


Završením celoroční práce bude účast na mezinárodním veletrhu fiktivních firem v Praze, který se koná již příští týden ve dnech 21. – 23. března 2018 a kde naši školu bude reprezentovat firma Tea & Cake, s. r. o.


Tak ať se daří!

více...
14 BŘEZ

Beseda s kurátorem

Ve středu 14. března 2018 byla pro třídu 1.C uskutečněna v rámci výuky předmětu Právo přednáška a beseda s kurátorem pro mládež z OSPOD Městského úřadu Valašské Meziříčí - Mgr. Mariánem Málkem.

více...
14 BŘEZ

Výsledky školního kola matematické soutěže pro 1. ročníky

Dne 13. března 2018 probíhala na naší škole matematická soutěž pro 1. ročníky. Celkem se jí účastnilo 13 studentů. Na vypracování měli studenti 90 minut a mohli dosáhnout maximálně 25 bodů. Pořadí prvních pěti soutěžících je:


Škrobák Petr - 19b; Mikulenka Adam - 16b; Zavidčáková Žaneta - 15b; Krajča Martin 10b; Pechalová Johana 9b


První tři soutěžící obdrželi věcné ceny. První dva studenti postupují do celostátního kola, které se koná 23. 3. 2018.


Blahopřejeme a držíme palce v celostátním kole.

více...
13 BŘEZ

Exkurze ve společnosti Robe Lighting s. r. o.

V rámci výuky předmětu Ekonomika navštívily na začátku března třídy 2.B a 2.D společnost Robe Lighting s. r. o., jednoho z nejvýznamnějších a největších světových výrobců inteligentní osvětlovací techniky pro scénické osvětlování a architekturu.

více...
06 BŘEZ

Účast ve velkém finále soutěže Ekonom 2018

Dne 26. února 2018 proběhlo v Praze velké finále soutěže Ekonom 2018, kterou pořádá tradičně SVŠE Znojmo. Tomuto finále předcházela tři internetová celostátní kola z částí: účetnictví, daně a blok podniková ekonomika, marketing a management.


Nejlepších 60 studentů z celé republiky pak postoupilo do tzv. velkého finále o solidní ceny. Z naší školy mezi úspěšné řešitele patřili Martin Cahlík (4.A) a Andrea Mičolová (4.B). Samotné finále pak probíhalo v semifinálových skupinách po 15 studentech, ze kterých postoupila vždy jen nejlepší trojice studentů. Našim reprezentantům postup do top 12 z jejich skupin utekl o vlásek. Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k výsledkům.

více...
05 BŘEZ

Beseda s pamětnicí holocaustu

Ve středu 28. února 2018 navštívila naši školu RNDr. Michaela Vidláková, pamětnice holocaustu, kterou doprovázel pan Radek Hejret.

více...
12 ÚNOR

Účast u soudního jednání

Dne 12. února 2018 se měli možnost žáci 4. ročníku oboru Obchodní akademie zúčastnit soudního jednání u Okresního soudu Vsetín, pobočka Valašské Meziříčí.

více...
Vytvořil David Křenek Mapa webu | Administrátor