OBCHODNÍ AKADEMIE
A VOŠ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Archív aktualit

03 PROS

Tým naší OA veze z odborné účetně ekonomické soutěže DUEL bronz

Ekonomická fakulta VŠB Ostrava, která na naší obchodní akademii zaštiťuje bakalářské studium, pořádala již čtvrtý ročník odborné soutěže studentských týmů DUEL. Jedná se o komplexní klání, které začíná již v říjnu vypracováním podnikatelského záměru, jehož tvorby se zhostila trojice  – Daniel Svoboda, Daniela Vaněčková a Eliška Skýpalová (všichni 4.B). V pátek 30. listopadu 2018 pak v Ostravě proběhly další části soutěže – řešení účetní případové studie a série testů. Testy byly z oblastí financí, podnikové ekonomiky, účetnictví a daní. Náš tým v konkurenci třinácti soutěžních týmů dosáhl opět medailového umístění.  Děkujeme, že si v době praxe vyhradili čas na reprezentaci školy a gratulujeme ke skvělému výsledku.

více...
28 LIST

Víkend v Irsku

Stáž projektu Erasmus+ „Volá Dublin a Londýn“ 2018-1-CZ01-KA102-047525 je v plném proudu a čekal nás volný víkend. Zatím vše probíhá bez větších problémů, jak ve firmách, tak na ubytování v rodinách.


V sobotu jsme navštívili historické centrum města a absolvovali jsme exkurzi na Bow Street v Jameson Distillery. Prohlídka byla velice zajímavá, dozvěděli jsme se spoustu informací nejen z historie, ale i ze současnosti výrobce jedné z nejlepších irských whiskey. Sobotu jsme zakončili nákupem dárků a suvenýrů na rušné ulici Henry Street.


V neděli jsme měli v plánu výlet mimo Dublin, abychom poznali i okolí města a typickou irskou krajinu. Nakonec jsme se rozhodli pro výlet vlakem do městečka Bray. Cesta trvala necelou hodinu po pobřeží směrem na jih od Dublinu. Bray je velmi krásné turistické město, které nabízí spoustu zajímavostí. Nám se nejvíce zamlouval vrchol kopce Bray Head. Z vrcholu kopce byl nádherný výhled na moře, útesy i do vnitrozemí.


O víkendu nám přálo počasí a díky tomu jsme získali další zážitky a zkušenosti z Irska. V pondělí pokračujeme opět na praxi ve firmách.

více...
20 LIST

Pozdravy ze stáže z Dublinu

Stáž v Dublinu startuje!


V neděli 18. listopadu 2018 odjelo 15 žáků naší školy na dvoutýdenní stáž do Irska (projekt ERASMUS+ 2018-1-CZ01-KA102-047525). Cesta do Dublinu byla sice dlouhá, ale proběhla bez větších problémů. Z dublinského letiště žáci odjeli rovnou do hostitelských rodin, kde budou po dobu stáže ubytováni.

více...
15 LIST

Výběrové řízení na pracovní místo - kuchařka

Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Valašské Meziříčí
vypisuje výběrové řízení na pracovní místo - kuchařka

více...
12 LIST

Účast u soudního jednání

Dne 12. listopadu 2018 se měli možnost žáci 3. ročníku oboru Veřejnosprávní činnost zúčastnit soudního jednání u Okresního soudu Vsetín. V rámci výuky předmětu Právo se žáci teoreticky seznamují s oblastmi právního řádu ČR velmi široce, protože Právo je jejich předmětem maturitním.

více...
08 LIST

Spuštěny nové stránky školy!

Dnes byly spuštěny nové stránky školy. Oproti původním doznaly značných změn:

- jsou přehlednější a měli byste jednoduše najít, co hledáte,

- obsah stránek byl aktualizován a upraven, abyste měli pouze relevantní informace,

- stránky jsou plně responzivní a fungují příjemně i na mobilu a tabletu,

- jsou datově nenáročné a rychlé pro prohlížení na mobilních zařízeních,

- mají nový moderní design,

- především rodiče jistě ocení nové profily učitelů s fotografiemi,

- a pak je tu další spousta drobných vylepšení pro snadné a příjemné používání a vyhledávání informací o naší škole...

Z nejdůležitějších sekcí stránky zatím neobsahují jídelnu, informační středisko a kontakty na ostatní zaměstnance školy, ale tyto sekce a další užitečné drobnosti budou brzy také funkční. Do té doby budou nové stránky fungovat souběžně se starým webem školy.

Doufám, že se nové stránky budou líbit!

Jiří Románek

více...
08 LIST

Třídní schůzky

Ve středu dne 14.11.2018 se konají třídní schůzky


od 15:30 - 16:00 v kmenových třídách s třídními učiteli


od 16:00 - 17:00 individuální konzultace


od 16:30 proběhne Rada rodičů.

více...
01 LIST

Gaudeamus a co dál?

Dne 25. října 2018 žáci tříd 4. A, B a C se svými třídními učitelkami navštívili Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání „Gaudeamus“ na výstavišti v Brně, kterého se zúčastnilo 438 vystavovatelů z České republiky a 12 zemí světa.

více...
29 ŘÍJEN

Státní zkouška z psaní na klávesnici

Dne 9. ledna 2019 se budou konat ve škole státní zkoušky z psaní na klávesnici a ze zprácování textů. Přihlásit se mohou i zájemci z jiných škol a veřejnosti.


Proč složit státní zkoušku?


Protože absolvováním státních zkoušek získá úspěšný uchazeč vysvědčení, dokládající jeho znalosti a zejména dovednosti z písemné komunikace, které podporují efektivní výkon především administrativních činností.

více...
25 ŘÍJEN

Okrskové kolo ve volejbalu

Ve dnech 23. a 24.10.2018 se naše týmy děvčat i chlapců zúčastnily okrskového kola ve volejbalu. Oba týmy dobře reprezentovaly naší školu a obsadily shodně 2. místo, za což jim blahopřejeme.

více...
Vytvořil David Křenek Mapa webu | Administrátor