OBCHODNÍ AKADEMIE
A VOŠ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Mistrovství ČR v Hradci Králové

Na stupních vítězů se umístil Michal Rak na 2. místě a Karin Imberger na 3. místě, Lenka Vašenková na 9. místě.


V pořadí už 26. MS ČR v grafických disciplínách se konalo ve dnech 5. – 6. června 2018 v Obchodní akademii, Střední odborné škole a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky, Hradec Králové. Hlavními garanty byly mimo hostitelské školy další subjekty - MŠMT ČR, INTERINFO ČR, NÚV Praha, Královéhradecký kraj a Město Hradec Králové.


Účastníci mistrovství soutěžili ve 4 disciplínách - opisu textu, záznamu mluveného slova, korektuře textu a wordprocessingu. Do každé soutěžní disciplíny byli nominováni vítězi krajských kol a poté další soutěžící podle dosažených výkonů. Celkem to bylo 60 žáků ze 40 středních škol.


 


Naši školu reprezentoval tým ze 4. ročníku ve složení Karin Imberger, Michal Rak a Lenka Vašenková. Všichni soutěžili v záznamu mluveného slova. Michal a Karin byli sice nominováni i v opisu textu, avšak tato disciplína se konala v den, kdy se slavnostně předávalo v sále Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí maturitní vysvědčení, takže této slavnostní akci dali přednost. Na stupních vítězů se umístil Michal Rak na 2. místě a Karin Imberger na 3. místě, Lenka Vašenková na 9. místě.


Výsledky tohoto mistrovství bylo náznakem talentů pro Mistrovství světa ve zpracování textů, které se koná v červenci 2019 na Sardinii. Jistými favority jsou Jonáš Vala z Rožnova, Martina Ivanova z Olomouce. Veronika Kotlánová z Brna, jejichž výkony jsou běžně nad 500 úhozů za minutu a vynikají v několika disciplínách.


Všem našim žákům patří poděkování za reprezentaci školy a popřejeme jim zároveň bezproblémový start při studiu na vysoké škole.


PhDr. Ludmila Bělíková

<< návrat na předchozí stránku
Vytvořil David Křenek Mapa webu | Administrátor