OBCHODNÍ AKADEMIE
A VOŠ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Budeme mít super soutěžící?

S takovým cílem šli vyučující do školního kola žáků 1. ročníků v psaní na klávesnici počítače. Výsledkem tohoto klání prváčků z 18. května 2018 je nominace na celostátní soutěž ZAV Ostrava, které tradičně organizuje v červnu ZŠ a MŠ Kosmonautů, Ostrava-Zábřeh.


Každý vyučující grafických předmětů vybral ze své třídy žáky, jejichž výkon se po čtvrtletní zkoušce pohybuje kolem 240 čistých úhozů za minutu. Celkem se zúčastnilo 14 žáků, z toho 8 dívek 6 hochů.Soutěžící psali jednu pětiminutovku a jednu desetiminutovku, přičemž výsledný součet určil výsledné pořadí. Nejlepší výkon Petra Škrobáka z 1. B byl 405 úhozů za minutu v pětiminutovce a 359 úhozů v desetiminutovce. Na dalších místech se umístili Martin Humeník a Erik Tyralík z 1. D, následovaly dívky z 1. C Martina Kuráňová a Nikol Pagáčová. Můžeme kladně hodnotit, že všichni soutěžící již dosahují výkonu přes 200 úhozů za minutu, a to jim předurčuje úspěšnost u státních zkoušek v třetím ročníku.


Stále je co zlepšovat – rychlost i přesnost v psaní, v druhém ročníku žáky seznámíme s dalšími disciplínami grafických soutěží, především korekturou textu a záznamem mluveného slova. Za kvalitní práci si zaslouží poděkování i všichni pedagogové grafické sekce.


PhDr. Ludmila BělíkováFotografie.

<< návrat na předchozí stránku
Vytvořil David Křenek Mapa webu | Administrátor