OBCHODNÍ AKADEMIE
A VOŠ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Archív aktualit

29 ČERV

Tři cenné kovy z mistrovství světa ve zpracování textů

V Berlíně se ve dnech 22. – 28. července 2017 konal 51. kongres Intersteno, jehož součástí bylo Mistrovství světa v záznamu a zpracování textů. Žáci Obchodní akademie a VOŠ soutěžili v šesti disciplínách z osmi možných, konkrétně to byla korespondence a protokolování, 30minutový opis textu, korektura textu, záznam mluveného slova, audio transcription a vícejazyčný diktát.

více...
18 ČERV

Výzva k podání nabídky

Obchodní akademie a VOŠ Valašské Meziříčí vyhlašuje výzvu k podání nabídky na dodávku ICT techniky


text výzvy

více...
30 ČER

Výzva k podání nabídky

Obchodní akademie a VOŠ Valašské Meziříčí vyhlašuje výzvu k podání nabídky na realizaci zakázky OA  a VOŠ Valašské Meziřiči-rekonstrukce elektroinstalace a odpadů v pavilonu učeben a zázemí tělocvičny.


Text výzvy

více...
29 ČER

3. kolo přijímacího řízení ke studiu na Vyšší odborné škole

• uzávěrka přihlášek – 28. srpna 2017 (lze přinést sebou)
• termín přijímacího řízení - 30. srpna 2017, 10:00 hodin, místnost č. 205


K přijímacímu řízení si přineste:
• pozvánku k přijímacímu řízení
• platný občanský průkaz
• studenti, kteří maturovali po odeslání přihlášky, nebo jim následující materiály v přihlášce ke studiu chybí, předloží fotokopii vysvědčení z posledního ročníku střední školy a fotokopii maturitního vysvědčení, která bude ověřena notářem nebo matrikou (nesmí být ověřena školou, které k tomu nejsou kompetentní). Součástí přihlášky je také strukturovaný životopis.

více...
29 ČER

Studenti vyšší odborné školy na zahraniční praxi.

Vyšší odborná škola vysílá v rámci programu Erasmus+ studenty na studijní a pracovní stáže. S současné době máme v zahraničí 7 studentů, z toho dva jsou na své absolventské stáži.


Studentky Soňa Šantrůčková, Lenka Karásková a Zuzana Hrušková jsou na dvouměsíční pracovní stáži na Kypru. Pracují v agentuře Shipcon Limassol Ltd. Kromě pracovních povinností v agentuře, jako je tvorba videí a práce s databázemi, absolvují i další vzdělávací kurzy zaměřené na podnikání nebo jazykové kurzy angličtiny.

více...
28 ČER

Diseminace projektu 2016-1-CZ01-KA102-023049

V pondělí 26. 6. 2017 proběhla v aule školy závěrečná diseminace druhého běhu projektu „Jedem ven za svým snem“.


Žáci, kteří v průběhu května absolvovali zahraniční praxi v Londýně, se o své poznatky a zážitky podělili se spolužáky z 2. a 3. ročníků. V připravených elektronických prezentacích za doprovodu anglicky mluveného slova představili firmy, ve kterých během londýnské praxe pracovali, popsali náplň své práce i pracovní prostředí. Zajímavé byly i informace o rodinách, které jim během praxe poskytly ubytování a stravování.

více...
28 ČER

Dračí lodě 2017

Dne 22. června 2017 se posádka z obchodní akademie s názvem „Býčci“ zúčastnila 10. ročníku festivalu dračích lodí v Hranicích. Závody byly rozdělené na dvě kategorie, a to na základní školy a střední školy. Naší kategorie se celkem zúčastnilo 19 posádek, kdy každá posádka se skládala z 20 pádlujících a bubeníka. Trať byla dlouhá 200 metrů a všechny posádky jely tři rozjížďky + finálovou jízdu.

více...
21 ČER

Stříbro z Manažerské olympiády

Jak jsme již dříve informovali, v dubnu tohoto roku se konalo školní kolo Manažerské olympiády (každoročně okolo 2 000 studentů). Do finále, které proběhlo v pátek 16. června, se kvalifikovali dva naši studenti – Petr Kulišťák (3.B) a Adam Klanica (3.D). Finálový test byl zaměřen na matematiku a logiku, všeobecný ekonomický přehled, ekonomii, marketing, management a angličtinu.


V konkurenci 77 nejlepších ze školních kol Petr získal stříbro a Adam byl pak 33. Těsně mu tak bohužel na rozdíl od Petra unikla hlavní odměna pro prvních 30 a to – přijetí na Fakultu managementu a ekonomiky UTB pro akademický rok 2019/2020 bez přijímacích zkoušek.


Děkujeme oběma za vzornou reprezentaci a blahopřejeme.

více...
21 ČER

Exkurze ve Středisku výchovné péče Valašské Meziříčí

Dne 20. června 2017 se měli možnost žáci 1. ročníku oboru Veřejnosprávní činnost zúčastnit exkurze ve Středisku výchovné péče Valašské Meziříčí.


Střediska výchovné péče zajišťují preventivně-výchovnou péči pro děti, žáky a studenty s rizikem vzniku a vývoje poruch chování, přičemž poskytují svou intervenci také rodičům (zákonným zástupcům) nebo škole.

více...
19 ČER

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení se uskutečnilo v pátek 2. června 2017 od 12.00 hodin ve valašskomeziříčském kině Svět.


Slavnostní akt proběhl u všech tříd letošního 4. ročníku společně za přítomnosti vedení školy, vyučujících, rodičů a příbuzných maturantů.

více...
<123>
Vytvořil David Křenek Mapa webu | Administrátor